مدیران موثر تصادفی به این جایگاه نرسیده ان. رازی که اونا رو نسبت به دیگر افراد موفق تر و برجسته تر کرده، ویژگیای رفتاری منحصر بفرد آنهاست. رهبران بزرگ و پیشرو عادتای موثر رهبری رو یاد گرفته و استفاده کردن؛ کاری که شمام می تونین انجام بدین. در این مقاله می خواهیم درباره ۱۰ رفتار برجسته مدیران موثر، بگیم.

 

تبدیل شدن به یک مدیر موفق به چیزی بیشتر از سختکوشی احتیاج داره. رهبرانِ واقعا خارق العاده کاری می کنن که شور و شوق و علاقه اونا سازمان شون رو برانگیزد. اجازه بدین اشتیاق شما بخشی از شخصیت رهبری شما باشه. واسه رهبری هم از مغزتون استفاده کنین و هم از قلب تون. رهبری باشین که:

۱. اعتماد به نفس داره ولی خودستا نیس

۱۰ رفتار برجسته مدیران موثر آموزشی

رهبران بزرگ به خودشون اطمینان داشته و اعتماد به نفس بالایی دارن طوری که کارکنان به خاطر همین اعتماد به نفس جذب شون شن. واسه اینکه بدونین این توانایی رو دارین کافیه ببینین از رقابت می گریزید یا نه. اعتماد به نفس شما رو در زمانای پریشونی آروم نگه می داره. ، رهبران بزرگ کاری رو که پایبند به انجام اون هستن آزاد نمی کنن.

۲. حساس و نسبت به بقیه پاسخگوه

رهبران بزرگ حساس هستن و نیازای بقیه رو خوب درک می کنن. اونا میدونن چی کارکنان اونا رو تحریک می کنه و به رفاه اونا توجهی حقیقی نشون میدن. به افراد سازمان تون اهمیت بدین و خود رو نگهبان سلامت و موفقیت اونا بدونین.

۳. مصممه

۱۰ رفتار برجسته مدیران موثر آموزشی

رهبران بزرگ کار رو تا حد کمال ادامه میدن. اونا می تونن با هم جزئیات بی اهمیت و تصویر بزرگ رو تو ذهن داشته باشن. حواس شون به هر چیزی که فکر می کنن می تونه به اونا در رسیدن به اهداف شون کمک کنه هست. وقتی کارا طبق دلخواه اونا پیش نمی ره خیلی راحت تسلیم نمی شن. پس پروژه هاتون رو تا انتها ادامه بدین مگه اینکه دلیل خوبی واسه توقف کار داشته باشین.

۴. حمایت گره

رهبران بزرگ نسبت به افرادی که سازمان اونا رو تشکیل میدن توجهی حقیقی دارن. اونا در رقابتا افراد خود رو هدایت می کنن و همیشه به دنبال راه حلایی هستن که موفقیت بلندمدت اونا رو تضمین کنن. اگه به یکی از کارکنان تون که به خاطر مریضی فرزندش احتیاج به تغییر ساعت کاری اش داره کمک کنین تا برنامه زمانبندی جدیدی داشته باشه و در این راه به بقیه کارکنان هم فشاری وارد نکنین هم کارمندتان رو حمایت کردین و هم سازمان تون رو.

۵. متمایزه

۱۰ رفتار برجسته مدیران موثر آموزشی

رهبران برخورد حرفه ای منحصربفردی نسبت به تصویر، اعمال و حرفای خود دارن. اونا طوری رفتار می کنن که از کارکنان خود جدا باشن و در عین حال احترام و تشویق اونا رو هم برانگیزند. واسه اونکه به عنوان یک رهبر از بقیه جدا باشین باید رهبری خود رو با الگوسازی انجام بدین. حرفه ای لباس بپوشید، از اخبار کل سازمان باخبر باشین و با هوشمندی صحبت کنین. اگه موفق شده باشین تصویر مدیریتی بی همتا خود رو بسازین و با اون راحت باشین می بینین که بدون احساس خجالت یا سعی زیاد مثل یک مدیر راه می روید و حرف میزنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ روش موثر در برخورد با مشتری

۶. مسئوله

مدیران بزرگ مسئولیت کارکرد کارکنان خود رو برعهده می گیرن. اگه کاری خوب انجام شده باشه پیشه همه از کارمندان خود تعریف می کنن. وقتی شرایط به توجه ویژه احتیاج داشته و مشکلاتی بر سر کار ایجاد می شه، اونا به سرعت راهی واسه حل مسئله و ادامه کار پیدا می کنن. هروقت تونستید این کارا رو بدون اونکه به دنبال خطاکار بگردید یا واسه فرار از مسئولیت تقصیر رو به گردن بقیه بندازین بکنین، اون وقت یک رهبر مسئول هستین.

۷. حرفای متقاعدکننده می زنه

۱۰ رفتار برجسته مدیران موثر آموزشی

نگفته پیداست که رهبران بزرگ بسیار متقاعدکننده هستن. اونا میدونن چه پیامی رو چه موقع بدن. سعی کنین پیامای الهام بخش ارسال کنین، انگیزه بدین، اطمینان بسازین و هر جا که لازم باشه بقیه رو هدایت کنین. اگه بتونین سازمان تون رو با حرف مجبور به حرکت کنین، ارتباطی متقاعدکننده، عاشقانه و رو راست برقرار کردین.

۸. صادقه

رهبران بزرگ افرادی صادق هستن. اونا واقعا همونطور با بقیه رفتار می کنن که دوست دارن با اونا رفتار شه چون که به بقیه احترام گذاشته و احساسات اونا رو در نظر می گیرن. واقعا باور دارین که راستی و رفتار اخلاقی مبنای موفقیت شما رو شکل می ده؟ اگه اینطوره شمام می تونین به صف رهبران فوق العاده ای ملحق شید که سازمانای بسیار موفق رو مدیریت می کنن.

۹. منظم و سازمان پیدا کرده

۱۰ رفتار برجسته مدیران موثر آموزشی

برنامه ریزی به فکر کردن احتیاج داره. رهبران بزرگ جلوتر سازماندهی و برنامه ریزی می کنن. با اینکه فکر کردن به سناریوهای جور واجور و اثرات محتمل اونا، به مهارتای تفکر تحلیلی احتیاج داره، باید طوری برنامه ریزی کنین که علاقه شما طبق تفکرتون بگیره. هم با مغزتون رهبری کنین و هم با قلب تون.

۱۰. خوش بینه

رهبران عاشق منبع حرکت هستن: به نظر می رسه که اونا خیلی راحت می تونن به بقیه قوت قلب بدن و بیشتر با شور و اشتیاق و یک جور بی مبالاتیِ محاسبه شده به دل ماجرا میزنن. خوش بینی شما، اگه واقعی باشه، به محیط کاری تون روح می بخشه. از اعمال جسورانه و بی فکرانه پرهیز کنین اما به دنبال راه هایی باشین که افراد رو برانگیخته کنین و به اونا انرژی بدین. سعی کنین محل کار رو واسه خودتون و اعضای تیم تون لذت بخش کنین. اگه این کار رو درست انجام بدین می بینین که در عین حال که لذت بردید، کار هم انجام شده.

منبع : inc.com

جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دسته‌ها: آموزشی